BIERZEMY UDZIA£ W NOWYM PROJEKCIE!

Data dodania: ¦roda 25 Maj 2016

NASZ ¦WIAT W S£OWACH

Cele:

1. Rozwin±æ i podnie¶æ standard umiejêtno¶ci pisania w¶ród uczniów.

2. Podnie¶æ jako¶æ nauczania umiejêtno¶ci pisania w¶ród nauczycieli.

3. Wymieniæ miêdzy szko³ami dobre praktyki w zakresie nauczania umiejêtno¶ci pisania.

4. Nauka nowych metod nauczania umiejêtno¶ci pisania.

5. Wymiana miêdzykulturowa. Poznanie kultury, zwyczajów i ¿ycia (czas wolny, klimat, styl ¿ycia w innych krajach.

6. Rozwin±æ umiejêtno¶ci porozumiewania siê w j. angielskim w¶ród uczniów i nauczycieli.

7. Umiejêtne u¿ycie TIK  podczas realizacji zadañ projektowych (uczniowie i nauczyciele).

Szko³y partnerskie

Branston Junior Academy

Branston (Lincoln)

Anglia

XIV Istituto Comprensivo Karol Wojtyla

Syrakusa

W³ochy

ECOLE MARCEL LACOM

Les Abymes

Gwadelupa (Francja)

ZADANIA

1. Dzieñ z naszego ¿ycia. – opis dnia, album ze zdjêciami/ prezentacja dotycz±ce typowego dnia w szkole. Spotkanie ze szko³ami za po¶rednictwem SKYPE i e-mail. Dzieci bêd± zadawaæ pytania o szko³y i porównywaæ je.

2. Olimpiada – pisanie instrukcji lub raportu, opis ulubionego sportowca.

3. Lokalne legendy.

4. Problemy dotycz±ce ¶rodowiska.

5. Przewodnik po najbli¿szych okolicach.

6. Stworzenie zbioru wykonanych prac, który zostanie przet³umaczony na ka¿dy z jêzyków szkó³ partnerskich i udostêpniony wszystkim szko³om.