TYDZIEÑ EUROPEJSKI

Data dodania: ¦roda 18 Maj 2016

W przedszkolu obchodzili¶my  Tydzieñ Europejski pod has³em  „Jestem Europejczykiem.” Dowiedzieli¶my siê co to jest Unia Europejska, poznali¶my symbole z ni± zwi±zane: walutê, maskotkê i hymn. Ka¿da z grup wziê³a udzia³ w zajêciach edukacyjnych  w Bibliotece Elbl±skiej dotycz±cych wybranych pañstw nale¿±cych do UE. Malowali¶my flagi pañstw, którymi ozdobili¶my wej¶cie do przedszkola. Dowiedzieli¶my siê równie¿ jak mówi siê „dzieñ dobry” np. po niemiecku. Przygotowali¶my równie¿ potrawy charakterystyczne dla Hiszpanii, Niemiec, Grecji, W³och czy Francji, którymi czêstowali¶my rodziców. Podczas prezentacji multimedialnych pt. „Gdzie by³em, co widzia³em w krajach UE?” dzieci opowiada³y o wakacjach spêdzonych z rodzicami. Na mapie mogli¶my zaznaczyæ, które miejsca odwiedzili¶my.  Jedli¶my europejskie obiady, pili¶my angielsk± herbatê. By³o super!

Zdjêcia do obejrzenia w galerii