PROJEKT ZDROWE Z¡BKI

Data dodania: Poniedzia³ek 11 Kwiecieñ 2016

W ramach projektu „Zdrowe z±bki” realizowanego przez Rotary Club Elbl±g Centrum  wszystkie grupy wziê³y udzia³ w pogadance dotycz±cej profilaktyki higieny jamy ustnej. Pani stomatolog powiedzia³a dzieciom, ¿e systematyczne dbanie o zêby zmniejsza ilo¶æ wizyt u dentysty, eliminuje przykry zapach z ust, chroni przed rozwojem próchnicy i kamienia nazêbnego oraz zatrzymuje rozwój bakterii. Zwróci³a uwagê  na konieczno¶æ wizyt kontrolnych u dentysty( co pó³ roku). Pokaza³a równie¿ jak prawid³owo myæ zêby. By³a równie¿ pod du¿ym wra¿eniem, ¿e nasze dzieci maj± du¿y zasób wiedzy dotycz±cej higieny jamy ustnej. Ka¿de dziecko na pami±tkê spotkania otrzyma³o szczoteczkê, pastê i kubek. A teraz my, rodzice zadbajmy, aby nasze dzieci my³y zêby przynajmniej dwa razy dziennie- po ¶niadaniu i przed pój¶ciem spaæ. Dbajmy o to aby mycie zêbów by³o dla dziecka przyjemno¶ci±.

PRELEKCJA ZDROWE Z¡BKI - GALERIA